طرح درس علوم


طرح درس علوم

فایل رایگان طرح درس علوم دوم درس دوم، در این مقاله از مجله اساتید استادبانک به صورت فایل ورد قابل ویرایش جهت دانلود ارائه شده است.


دانلود رایگان طرح درس علوم دوم درس دوم: هوای سالم آب سالم

آنچه در این مقاله می‌خوانید

در ادامۀ سری مقالات مربوط به طرح درس در مجله اساتید استادبانک (بزرگ‌ترین پلتفرم تدریس خصوصی در ایران)، قصد داریم به بررسی طرح درس علوم دوم درس دوم (هوای سالم، آب سالم) بپردازیم.

همان طور که در مقاله مراحل نوشتن طرح درس هم اشاره کردیم، در هر طرح درس روزانه، مواردی مانند هدف کلی، اهداف جزیی، اهداف رفتاری، روش تدریس، ارزشیابی تشخیصی، فعالیت معلم و شاگرد، ارزشیابی پایانی، تعیین تکلیف و وسایل لازم باید مشخص شود.

ما در این مقاله از مجله اساتید استادبانک، تمامی این موارد را پوشش داده‌ایم. همچنین در انتهای مقاله، یک فایل ورد دانلودی و قابل ویرایش، شامل اطلاعات کامل طرح درس علوم پایه دوم درس دوم را ارائه کرده‌ایم. لطفا با ما همراه باشید.

موضوعات فصل دوم کتاب علوم دوم ابتدایی (هوای سالم آب سالم)

کتاب علوم تجربی دوم دبستان چاپ ۱۴۰۰، از ۱۰۳ صفحه و ۱۴ فصل تشکیل شده است. در این کتاب دانش‌آموزان با موضوعات مختلفی مانند بازدید و گردش علمی، محیط زیست، صدا، نور، انواع سوخت‌ها، رشد گیاهان، جانوران و انسان، انواع مواد و غیره آشنا می‌شوند.

هر فصل از کتاب علوم پایه دوم، متناسب با موضوع درس، شامل بخش‌های مختلفی مانند فعالیت، ایستگاه فکر، مشاهده، مقایسه، جمع‌آوری اطلاعات، گفت‌و‌گو است. نحوۀ تدریس هر یک از این قسمت‌ها در کتاب روش تدریس علوم تجربی دوم به طور کامل تشریح شده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با سایر فصل‌های کتاب علوم دوم دبستان، اهداف کلی هر فصل، و همچنین دانلود راهنمای تدریس علوم دوم، پیشنهاد می‌کنیم مقاله روش تدریس علوم پایه دوم ابتدایی را که در مجله اساتید استادبانک منتشر شده، مطالعه فرمایید.

در این مقاله، طرح درس هوای سالم، آب سالم علوم دوم ابتدایی را مورد بررسی قرار داده‌ایم. همچنین در مقالاتی جداگانه از مجله اساتید استادبانک که در آینده منتشر خواهند شد، طرح درس سایر فصل‌های علوم دوم دبستان را نیز در اختیار شما همکاران عزیز قرار خواهیم داد.

در کنار مطالعۀ مقالۀ طرح درس علوم دوم ابتدایی فصل ۲، پیشنهاد می‌کنیم مقالۀ زیر را نیز مطالعه کنید تا با نکات بسیار مهمی در رابطه با نوشتن طرح درس سالانه و روزانه آشنا شوید.

مطالعه بیشتر: طرح درس چیست؟ | مراحل نوشتن طرح درس دانلود نمونه طرح درس

طرح درس روزانه علوم تجربی دوم دبستان درس ۲: هوای سالم، آب سالم

۱. هدف کلی درس هوای سالم آب سالم:

آشنایی با منابع آب سالم و اهمیت صرفه‌جویی در مصرف آب و عوامل موثر بر آلودگی محیط زیست

۲. اهداف جزیی درس دوم علوم دوم:

۳. اهداف رفتاری علوم دوم ابتدایی درس دوم:

در پایان این درس، معلم خصوصی علوم دوم ابتدایی یا معلم علوم مدرسه، از دانش‌آموز انتظار دارد که:

۴. ارزشیابی تشخیصی:

برای تشخیص میزان اطلاعات دانش‌آموزان، سؤالاتی را در در رابطه با موضوع درس مطرح کنید. برای مثال:

در نهایت نیز برای ایجاد انگیزه در دانش‌آموزان برای توجه به درس و یادگیری آن، می‌توانید پوسترها یا تصاویر و کلیپ‌هایی از محیط‌های پاکیزه و آلوده، آب‌‌های پاکیزه و آلوده و مشکلات ناشی از کمبود آب را به آن‌ها نشان دهید.

۵. روش تدریس درس هوای سالم آب سالم:

برای این درس از روش‌های تدریس متنوعی می‌تواتید استفاده کنید. از جمله:

مطالعه بیشتر: روش تدریس علوم

۶. وسایل لازم:

۷. فعالیت‌های معلم و دانش‌آموز:

از تصویر عنوانی در صفحه ۱۶ می‌توانید برای ایجاد انگیزه در دانش‌آموزان استفاده کنید. با پرسش و پاسخ‌های مناسب و هدفمند، ارتباط دانش‌آموز را با معلم و موضوع درس برقرار کنید. در این مرحله دانش‌آموز باید بتواند استفاده‌های متنوع جانداران از محیط زیست را بیان کند.

دو تصویر موجود در صفحه ۱۷ را به دانش‌آموزان نشان دهید. به این ترتیب مهارت مشاهده کردن را در آن‌‌ها تقویت می‌کنید. دو تصویر را با هم مقایسه کنید و (از طریق فعالیت فردی و بحث گروهی) عوامل آلوده‌کنندۀ هوا را معرفی کنید. مضرات هوای آلوده را مطرح کرده و با کمک شاگردان، راهکارهایی را برای پاکیزه و سالم ماندن هوا ارائه دهید.

با استفاده از یک فیلم و یا تصاویری که به لحاظ وجود زباله‌ها و تمیز نبودن برای دانش‌آموز ناخوشایند است ایجاد انگیزه کنید و با پرسش‌های مناسب از دانش‌آموزان به صورت بارش مغزی، دلایل ناخوشایند بودن این منظره را جویا شوید و آن‌ها را به هدف مورد نظر سوق دهید تا خودشان دلایل آلودگی را دریابند.

به کتاب و تصاویر مراجعه کنید تا خود شاگردان تصاویر را توضیح دهند و با توجه به گفتگوی مورد نظر در کتاب، دانش آموز راهکارهای تمیز ماندن و حفظ آن محیط را بیان کنند.

با بیان یک داستان دانش‌آموزان را به این مطلب برسانید که جانداران برای زندگی نیاز به محیط سالم و آب و هوای پاکیزه دارند. تصویر عنوانی که به صورت کلی مطرح شده بود در این صفحه به صورت جزء به کل مطرح می‌شود و استفاده‌های مختلف از آب به عنوان یکی از منابع زیست محیطی را مطرح کنید. در نهایت دانش‌آموزان باید به صورت تخیلی خشک شدن رودخانه را پیش‌بینی کنند.

با توجه به سن دانش‌آموزان بهتر است فیلم یا تصویری از یک تصفیه خانه که مراحل مختلف را نشان می‌دهد و افرادی که در این فعالیت زحمت می‌کشند به نمایش گذاشت تا دانش‌آموز بداند که آب مصرفی به راحتی در اختیار ما قرار نگرفته است، پس باید آب را درست مصرف کنیم. با کمک روش تدریس فعال و بحث گروهی هر گروه باید راهکارهایی برای درست مصرف کردن و صرفه‌جویی در مصرف آب فهرست کنند.

دانش‌آموزان را ترغیب کنید تا با مشاهده تصویر بالای صفحه ۲۱ کتاب درسی در رابطه با شگفتی‌های آفرینش مرتبط با این فعالیت در گروه به گفتگو بپردازند و اهمیت آن را در زندگی خود بررسی و بیان کنند.

با بیان یک داستان دانش‌آموزان را به حفظ محیط زیست ترغیب کنید و به کمک تصاویر به آنها نشان دهید که چگونه می‌توانند درست زندگی کنند و به حفظ محیط زیست و زندگی جانداران کمک کنند.

۸. ارزشیابی پایانی از درس هوای سالم آب سالم: 

برای ارزشیابی دانش‌آموزان در پایان درس ۲ از علوم دوم، سؤالاتی در رابطه با آب و محیط زیست مطرح کنید. برای مثال:

۹. تعیین تکلیف:

– از دانش‌آموزان بخواهید تا جلسه بعد، نحوه استفاده از آب را در خانواده زیر نظر بگیرند و پیشنهادات خود را برای سالم نگه داشتن آب و جلوگیری از هدر رفتن آب بنویسند.

– مشاهدات خود را از یک تصویر یا محیط زنده بیان کند و از حواس خود برای مشاهده و بیان جزییات آن استفاده نماید.

نوشتن طرح درس علوم دوم دبستان هوای سالم اب سالم برای کلاس خصوصی علوم

همان طور که در سایر مقالات بخش طرح درس استادبانک هم اشاره کردیم، به منظور آماده‌سازی طرح درس علوم دوم ابتدایی (هوای سالم، آب سالم) و سایر دروس کتاب علوم پایه دوم در تدریس خصوصی علوم، می‌توانید از توضیخات ارائه شده در این مقاله و دانلود فایل رایگان طرح درس روزانه علوم تجربی دوم دبستان درس دوم که در بالا ارائه شد، استفاده کنید.

بسیاری از بخش‌های طرح درس برای کلاس‌های خصوصی و گروهی یکسان هستند، با این حال توجه داشته باشید که برخی از روش‌های تدریس نیاز به مشارکت همزمان چند نفر دارد. بنابراین برای استفاده از این روش‌ها یا باید شرایط را برای انجام چنین روش‌هایی فراهم کنید (برای مثال از پدر یا مادر دانش‌آموز نیز کمک بگیرید) و یا فقط از روش‌هایی استفاده کنید که مختص کلاس‌های تک نفره باشد.

در صورتی که علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در رابطه حوزۀ آموزش خصوصی و کسب درآمد از تدریس خصوصی علوم هستید، پیشنهاد می‌کنیم مجموعه مقالات زیر را مطالعه کنید.

مطالعه بیشتر: آموزش معلمان خصوصی

مشاوره درسی و تدریس خصوصی علوم دوم ابتدایی در استادبانک

با توجه به پایین بودن حقوق فرهنگیان، بسیاری از آموزگاران علوم پایه دوم، با هدف شما افزایش حقوق معلمی خود وارد حوزه تدریس خصوصی علوم دوم دبستان و ارائه مشاوره تحصیلی به دانش‌آموزان و خانواده‌ها و حتی سایر معلمان می‌شوند.

معلمان به دلیل داشتن سابقۀ کار مرتبط و آشنایی با شرایط مدارس و سؤالات امتحانی، بیشتر از سایر معلمان خصوصی مورد استقبال متقاضیان کلاس‌های خصوصی قرار می‌گیرند. به همین دلیل بسیاری از آن‌ها با ورود به حوزۀ تدریس خصوصی و کمی استمرار و تلاش، به درآمدهای قابل توجهی از طریق آموزش خصوصی آنلاین و حضوری دست پیدا می‌کنند.

برای اطمینان از این موضوع کافیست نگاهی به نمونه درآمد معلمان خصوصی استادبانک بیندازید.

همچنین از آن جا که معلمان در قلب مراکز آموزشی کشور حضور دارند، از نزدیک با نیازهای تحصیلی شاگردان پایه ابتدایی آشنا هستند بنابراین معلمان ابتدایی اطلاعات خوبی در مورد انواع مشکلات دانش‌آموزان ابتدایی، از جمله مشکلات درسی، اختلالات یادگیری، مشکلات رفتاری و غیره دارند و می‌توانند خدمات ارزشمندی را به منظور پیشرفت تحصیلی دانش‌آموزان ابتدایی و یا شاگردانی که دچار افت تحصیلی شده‌اند، ارائه دهند.

اگر شما نیز جزو آن دسته از معلمان ابتدایی هستید که تمایل دارید تجربیات چندین سالۀ خود را در احتیار خانواده‌ها و دانش‌آموزان قرار دهید، پیشنهاد می‌کنیم مطالعه مقاله زیر را از دست ندهید.

مطالعه بیشتر: چگونه مشاوره تحصیلی شویم؟

استادبانک معتبرترین پلتفرم استخدام و معرفی معلم خصوصی در تمام دروس

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های ما در سامانۀ آموزش خصوصی استادبانک، به عنوان معتبرترین و باسابقه‌ترین پلتفرم‌ برای معرفی برترین اساتید تدریس خصوصی و مشاوران تحصیلی، کمک به افزایش دانش این عزیزان در زمینۀ تدریس خصوصی، گروهی و مشاوره تحصیلی است.

ما در مجله اساتید استادبانک تلاش می‌کنیم تا به نیازهای مختلف اساتید، معلمان و مشاوران تحصیلی در زمینه‌های مختلف مانند توسعۀ شغلی، کسب درآمد، آشنایی با منابع مطالعاتی و غیره به بهترین شکل پاسخ دهیم.

برای مثال از یک سو با ارائۀ بخش‌هایی نظیر توسعه شغلی معلمان، روش تدریس، معرفی کتاب، مشاوره تحصیلی و غیره می‌کوشیم تا نیازهای این عزیزان را در حوزه‌های مذکور برطرف کنیم و از سوی دیگر، با فراهم کردن امکان کسب درآمد به عنوان معلم خصوصی یا مشاور تحصیلی، به افزایش رضایت شغلی آن‌ها کمک می‌کنیم.

در صورتی که شما نیز علاقمند به همکاری با سایت استادبانک به عنوان معلم خصوصی یا مشاور هدایت تحصیلی-شغلی هستید، می‌توانید از طریق لینک عضویت اساتید، یا بنر زیر و یا دکمه سبز رنگ ثبت نام به عنوان معلم خصوصی، مراحل ثبت نام خود را طی کنید.

چنان چه در مورد ثبت‌نام، نحوۀ همکاری و سایر خدمات آموزشی استادبانک نیاز به راهنمایی و مشاوره داشتید، می‌توانید با شماره ۹۱۰۰۵۳۴۳-۰۲۱ تماس بگیرید.

طرح درس ملی فصل دوم علوم پایه دوم دبستان، در این مقاله از سایت معلمان استادبانک، مورد بررسی قرار گرفته است. در انتها نیز یک فایل ورد دانلودی و قابل ویرایش ارائه شده است که با کلیک روی مقاله می‌توانید آن را دانلود کنید. در مقالات دیگر بخش طرح درس، طرح درس سایر فصل‌های علوم دوم ابتدایی ارائه خواهد شد.

بله در این مقاله از سایت معلمان ابتدایی استادبانک طرح درس روزانۀ فصل ۲ از علوم دوم دبستان به صورت فایل ورد رایگان و قابل ویرایش در اختیار شما معلمان عزیز علوم دوم دبستان قرار گرفته است.

آشنایی دانش‌آموزان با منابع آب سالم و اهمیت صرفه‌جویی در مصرف آن، شناسایی عوامل مؤثر بر آلودگی محیط زیست و آشنایی با راهکارهای رفع آلودگی و حفظ محیط زیست از اهداف این فصل است. با مطالعۀ این مقاله از آکادمی اساتید استادبانک به اطلاعات کاملی در مورد اهداف جزیی و رفتاری این فصل و روش تدریس علوم دوم ابتدایی نیز دسترسی خواهید داشت.

طرح درس روزانه علوم دوم ابتدایی درس سرگذشت دانه

معرفی طرح درس :

 ۲۰۷۶ –  طرح درس روزانه علوم دوم ابتدایی درس سرگذشت دانه

 نام کتاب درسی:  علوم                   پایه :  دوم             درس :   سرگذشت دانه

 اهداف :

هدف کلی

دانش آموزان با انواع دانه ها و مفهوم آن و چگونگی رشد آنها آشنا شوند.

اهداف جزئی

درک کنند به چه چیزی دانه می گویند.

بتواند انواع دانه را فهرست کند.

به شباهت و تفاوت دانه ها پی ببرد.

با سرگذشت دانه ها آشنا شود.

اهداف رفتاری

بتوند در فعالیت ها فعال باشد.

بتواند نقاشی دانه ها را بکشد

دانه های مختلف را جمع آوری کند.

در آزمایشات کلاس فعال باشد.

به پرورش دانه تا تبدیل گیاه عمل کند.

دانه های مختلف را با توجه به کاربردشان مورد توجه قرار دهد.

بتواند دانه های مختلف را بکارد و نگهداری کند.

روحیه ونگرش همکاری داشته باشند.

از دانه و سرگذشت آن به قدرت خدا پی ببرند.

به سمت شناخت دیگر نعمت های خدا سوق داده شوند.

–   فایل بصورت ورد و قابل ویرایش –  تعداد صفحات :  سه صفحه – قیمت : فقط  دو هزار تومان  :

  برای اطمینان شما عزیزان:

  فایل پی دی اف کامل این طرح درس فقط برای مشاهده در زیر آمده است . ابتدا فایل پی دی اف را مشاهده نمائید و در صورت رضایت فایل ورد و قابل ویرایش و بدون آرم این طرح درس به قیمت  دو هزار تومان از لینک خرید دریافت نمائید .ابتدا فایل پی دی اف دو طرح درس را مشاهده نمائید :

 در صورت رضایت فایل ورد و قابل ویرایش این طرح درس را از لینک خرید زیر و با قیمت دوهزار تومان دریافت نمائید :

راهنمای خرید :   برای خرید آنلاین و دریافت بلافاصله فایل ورد ابتدا بر روی لینک خرید زیر کلیک نمائید . تا وارد صفحه خرید و دانلود سایت علمی و پژوهشی آسمان شوید . لینک خرید :

توجه :

همچنین می توانید سایر طرح درس های روزانه و سالانه همه کتاب های پایه دوم ابتدایی را از لینک های زیر ببینید :

بر روی هر کدام که خواستید کلیک کنید :

طرح درس های علوم دوم ابتدایی :

۲۰۷۴ – طرح درس روزانه علوم دوم ابتدایی درس زنگ علوم (درس اول )

۳۱۸ – طرح درس هوای سالم، آب سالم علوم دوم ابتدایی( درس دوم )

۳۲۱ – طرح درس شماره دو هوای سالم، آب سالم علوم دوم ابتدایی (درس دوم نمونه دوم )

۳۱۹ – طرح درس آب رودخانه علوم دوم ابتدایی  (درس دوم )

۳۲۰- طرح درس زندگی ما و گردش زمین ۱ علوم دوم ابتدایی (درس سوم )

۴۵۹ – طرح درس جانداران در شب و روز کارهای متفاوتی انجام می دهند علوم دوم ابتدایی

۳۲۳- طرح درس شماره دو درباره زندگی ما و گردش زمین یک علوم دوم ابتدایی (درس سوم نمونه دوم )

۳۲۲- طرح درس گرمی محل های سایه و آفتابی باهم تفاوت دارد علوم دوم ابتدایی (درس سوم )

۳۲۴- طرح درس زندگی ما و گردش زمین ۲ علوم دوم ابتدایی (درس چهارم )

۳۲۵ – طراحی آموزشی درسی بر اساس برنامه درسی ملی عبوم دوم ابتدایی زمین فصلهای مختلفی دارد (درس چهارم )

۳۲۶- طرح درس باد های شدید را طوفان می گویند علوم دوم ابتدایی (درس چهارم )

۳۲۷- طرح درس پیام رمز را پیدا کن ۱علوم دوم ابتدایی (درس پنجم )

۳۲۸- طرح درس پیام رمز را پیدا کن(۲) علوم دوم ابتدایی (درس ششم )

۳۲۹- طرح درس اگر تمام شود علوم دوم ابتدایی (درس هفتم )

۳۳۰- طرح درس ساخت ماشین بادی علوم دوم ابتدایی (درس هفتم )

۲۰۷۵ – طرح درس روزانه علوم دوم ابتدایی درس بسازیم و لذت ببریم(درس هشتم)

۲۰۷۶ – طرح درس روزانه علوم دوم ابتدایی درس سرگذشت دانه(درس نهم )

۳۳۱- طرح درس قلمه زدن علوم دوم ابتدایی( درس نهم )

۳۳۲- طرح درس درون آشیانه ها علوم دوم ابتدایی (درس دهم )

۲۸۰ – طرح درس درون آشیانه ها علوم دوم ابتدایی (درس دهم نمونه دوم )

۳۳۳- طرح درس من رشد می کنم علوم دوم ابتدایی (درس یازدهم )

۳۳۴- طرح درس برای جشن آماده می شویم علوم دوم ابتدایی (درس دوازدهم )

۳۳۵- طرح درس بعد از جشن علوم دوم ابتدایی (درس سیزدهم )

۲۷۴ – طرح درس بعد از جشن علوم دوم ابتدایی (درس سیزدهم نمونه دوم )

۳۳۶- طرح درس از گذشته تا آینده نان علوم دوم ابتدایی (درس چهاردهم )

۲۷ – طرح درس روزانه علوم دوم ابتدایی درس جرم

۶۳۹ – طرح درس روزانه علوم دوم ابتدایی درس کرم ابریشم

۳۵۵ – طرح درس سالانه کتاب علوم دوم ابتدایی

طرح درس ملی علوم دوم ابتدایی :

۲۰۴۲ – طرح درس ملی علوم دوم ابتدایی درس هوای سالم ، آب سالم

۲۰۴۳ – طرح درس ملی علوم دوم ابتدایی درس آب رودخانه

۲۰۴۴ – طرح درس ملی علوم دوم ابتدایی درس گردش زمین

۲۰۴۵ – طرح درس ملی علوم دوم ابتدایی درس گرمی محل های سایه و آفتابی باهم تفاوت دارد

۲۰۴۶ – طرح درس ملی علوم دوم ابتدایی درس پیام رمز را پیدا کن

طرح درس های ریاضی دوم ابتدایی :

۴۴۹ – طرح درس عدد و رقم (عدد و شمارش ) ریاضی دوم ابتدایی صفحه ۱ تا ۴ 

۴۵۶ – طرح درس عدد و رقم  دسته های ده تایی ریاضی دوم ابتدایی صفحه ۵ تا ۶

۴۵۷ – طرح درس عدد و رقم ریاضی دوم ابتدایی صفحه ۷ تا۹

۱۳۳۲ – طرح درس روزانه ریاضی دوم دبستان درس مقایسه اعداد

۱۳۲۳ – طرح درس روزانه ریاضی دوم ابتدایی درس جمع و تفریق

۴۵۲ – طرح درس شمارش چند تا چند تا ریاضی دوم ابتدایی

۱۳۲۸ – طرح درس روزانه ریاضی دوم دبستان درس آمادگی برای جمع و تفریق

۴۴۸ – طرح درس جمع و تفریق اعداد دو رقمی ریاضی دوم ابتدایی

۴۴۴ – طرح درس جمع و تفریق دو عدد دو رقمی ریاضی دوم ابتدایی صفحه ۱۹ و ۲۰

۴۴۳ – طرح درس جمع و تفریق دو عدد دو رقمی ریاضی دوم ابتدایی صفحه ۲۱ و ۲۲

۴۵۰ – طرح درس جمع و تفریق اعداد دو رقمی ریاضی دوم ابتدایی صفحه ۲۸ و۲۹

۵۶۸ – طرح درس ریاضی دوم ابتدایی درس جمع دو عدد دو رقمی

۱۳۲۲ – طرح درس روزانه ریاضی دوم ابتدایی درس جمع و تفریق ده تایی

۲۹۴ – طرح درس اشکال هندسی ریاضی دوم ابتدایی

۴۵۱ – طرح درس یاد آوری اشکال هندسی ریاضی دوم ابتدایی

۱۳۲۱ – طرح درس روزانه ریاضی دوم ابتدایی درس شمارش چند تا چندتا

۱۳۲۰ – طرح درس روزانه ریاضی دوم ابتدایی درس ۲ تایی و یکی

۱۳۲۴ – طرح درس روزانه ریاضی دوم ابتدایی درس روابط بین شکل ها

۴۵۳ – طرح درس یاد آوری اشکال هندسی ریاضی دوم ابتدایی صفحه ۳۹ و۴۰

۱۵۴- طرح درس ریاضی دوم ابتدایی درس تقارن

۱۳۲۵ – طرح درس روزانه ریاضی دوم دبستان درس تقارن

۱۳۲۶ – طرح درس روزانه ریاضی دوم دبستان درس معرفی عدد های سه رقمی

۱۳۲۷ – طرح درس روزانه ریاضی دوم دبستان درس عددهای سه رقمی تقریبی

۴۵۵ – طرح درس اندازه گیری طول ریاضی دوم ابتدایی

۱۳۲۹ – طرح درس روزانه ریاضی دوم دبستان درس اندازه گیری دقیق

۱۳۳۰ – طرح درس روزانه ریاضی دوم دبستان درس واحد سانتی متر

۱۳۳۱ – طرح درس روزانه ریاضی دوم دبستان درس واحد میلی متر

۴۴۷ – طرح درس جمع و تفریق عددهای سه رقمی ریاضی دوم ابتدایی فصل ۶

۴۶۰ – طرح درس مقایسه ی اعداد سه رقمی ریاضی دوم ابتدایی صفحه ۹۲ و ۹۳ و ۹۴

۴۵۸ – طرح درس آموزش جمع در جدول ارزش مکانی ریاضی دوم ابتدایی صفحه ۱۰۰ تا۱۰۲

۴۴۵ – طرح درس تفریق در جدول ارزش مکانی ریاضی دوم ابتدایی

۴۴۶ – طرح درس احتمال و کسر ریاضی دوم ابتدایی

۱۳۳۳ – طرح درس روزانه ریاضی دوم دبستان درس قسمتی از یک واحد

۱۳۳۴ – طرح درس روزانه ریاضی دوم دبستان درس کسر

۱۳۴۰ – طرح درس روزانه ریاضی دوم دبستان درس نمایش کسر ها

۵۴۹ – طراحی آموزشی ریاضی دوم ابتدایی درس آمار و نمودار

۱۳۳۵ – طرح درس روزانه ریاضی دوم دبستان درس سرشماری

۱۳۳۶ – طرح درس روزانه ریاضی دوم دبستان درس نمودار ستونی

۱۳۳۷ – طرح درس روزانه ریاضی دوم دبستان درس نمودار تصویری

۳۵۳ – طرح درس سالانه ریاضی پایه دوم ابتدایی

طرح درس های فارسی دوم ابتدایی :

۶۴۲ – طرح درس روزانه فارسی دوم ابتدایی درس ستایش

۶۴۳- طرح درس روزانه فارسی دوم ابتدایی درس کتابخانه ی کلاس ما  (درس اول )

۶۴۴- طرح درس روزانه فارسی دوم ابتدایی درس مسجد محله ما (درس دوم )

۱۹۷۵ – طرح درس ملی فارسی دوم ابتدایی درس مسجد محله ما (نمونه دوم بصورت ملی )

۵۷۲ – طرح درس فارسی بخوانیم دوم ابتدایی درس خرس کوچولو (درس سوم )

۶۴۵- طرح درس روزانه فارسی دوم ابتدایی درس خرس کوچولو(درس سوم نمونه دوم )

۶۴۶- طرح درس روزانه فارسی دوم ابتدایی درس مدرسه خرگوش ها (درس چهارم )

۳۷۱ – طرح درس فارسی دوم ابتدایی درس چوپان درستکار (درس پنجم )

۶۴۸- طرح درس روزانه فارسی دوم ابتدایی درس کوشا و نوشا (درس ششم )

۶۴۹- طرح درس روزانه فارسی دوم ابتدایی درس دوستان ما (درس هفتم )

۳۵۸ – طرح درس فارسی دوم ابتدایی درس از همه مهربان تر (درس هشتم )

۶۵۰- طرح درس روزانه کتاب فارسی دوم ابتدایی درس از همه مهربان تر (درس هشتم نمونه دوم )

۶۵۱- طرح درس روزانه کتاب فارسی دوم ابتدایی درس زیارت (درس نهم )

۳۶۷ – طرح درس فارسی دوم ابتدایی درس هنرمند(درس دهم )

۶۵۲- طرح درس روزانه کتاب فارسی دوم ابتدایی درس هنرمند (درس دهم نمونه دوم )

۶۴۷- طرح درس روزانه فارسی دوم ابتدایی درس چوپان درستکار (درس دهم نمونه دوم )

۶۵۳- طرح درس روزانه کتاب فارسی دوم ابتدایی درس فردوسی (درس دوازدهم )

۶۵۴- طرح درس روزانه کتاب فارسی دوم ابتدایی درس ایران زیبا (درس سیزدهم )

۵۷۹ – الگوی برتر تدریس فارسی دوم ابتدایی درس ایران زیبا (درس سیزدهم نمونه دوم )

۱۵۹ – طرح درس پرچم فارسی دوم ابتدایی (درس چهاردهم )

۶۵۵- طرح درس روزانه کتاب فارسی دوم ابتدایی درس پرچم (درس چهاردهم نمونه دوم )

۶۵۶- طرح درس روزانه کتاب فارسی دوم ابتدایی درس نوروز (درس پانزدهم )

۶۵۷- طرح درس روزانه کتاب فارسی دوم ابتدایی درس پرواز قطره (درس شانزدهم )

۲۰۷۷ – طرح درس ملی فارسی دوم ابتدایی درس مثل دانشمندان(درس هفدهم)

۵۸۵ – طرح درس بخوانيم بنويسيم دوم ابتدایی درس خدای مهربان

۱۳۳۹ – طرح درس سالانه فارسی پایه دوم ابتدایی

طرح درس های هدیه آسمانی دوم ابتدایی :

۱۱۹۳ – طرح درس هدیه های آسمانی دوم ابتدایی درس هدیه های خدا (درس اول )

۲۰۲ – طرح درس پرندگان چه می گویند هدیه های آسمانی دوم ابتدایی ( درس دوم )

۲۸۶ – طرح درس پرندگان چه می گویند ؟ کتاب هدیه های آسمانی دوم ابتدایی(درس دوم نمونه دوم)

۱۱۹۴ – طرح درس هدیه های آسمانی دوم ابتدایی درس خاطره ماه (درس سوم )

۱۱۹۵ – طرح درس هدیه های آسمانی دوم ابتدایی درس مهربان تر از مادر(درس چهارم )

۱۶۱ – طرح درس وضو میگیرم هدیه های آسمانی دوم ابتدایی (درس پنجم )

۱۱۹۷ – طرح درس هدیه های آسمانی دوم ابتدایی درس پیامبران خدا (درس ششم )

۱۱۹۸ – طرح درس هدیه های آسمانی دوم ابتدایی درس مهمان کوچک (درس هفتم )

۱۱۹۹ – طرح درس هدیه های آسمانی دوم ابتدایی درس جشن میلاد (درس هشتم )

۲۴۶ – طرح درس اهل بیت پیامبر هدیه های آسمانی دوم ابتدایی (درس نهم )

۱۲۰۰ – طرح درس هدیه های آسمانی دوم ابتدایی درس خانواده مهربان(درس دهم )

۱۲۰۱ – طرح درس هدیه های آسمانی دوم ابتدایی درس نماز بخوانیم(درس یازدهم )

۱۱۹۶ – طرح درس هدیه های آسمانی دوم ابتدایی درس پدر مهربان (درس دوازدهم )

۱۲۰۲ – طرح درس هدیه های آسمانی دوم ابتدایی درس بهترین دوست(درس سیزدهم)

۱۲۰۳ – طرح درس هدیه های آسمانی دوم ابتدایی درس دعای باران(درس چهاردهم )

۱۲۰۴ – طرح درس هدیه های آسمانی دوم ابتدایی درس بچه ها سلام(درس پانزدهم)

۱۲۰۵ – طرح درس هدیه های آسمانی دوم ابتدایی درس طبیعت زیبا(درس شانزدهم)

۱۲۰۶ – طرح درس هدیه های آسمانی دوم ابتدایی درس وقت نماز(درس هفدهم)

۷۶۶ – طرح درس هدیه های آسمانی دوم ابتدایی درس راز خوشبختی(درس هجدهم)

۱۱۲۶ – طرح درس هدیه های آسمانی دوم ابتدایی درس جشن بزرگ(درس نوزدهم)

۱۲۰۷ – طرح درس هدیه های آسمانی دوم ابتدایی درس در کنار سفره(درس بیستم)

۱۸۱ – طرح درس سفره عمو عباس هدیه های آسمانی دوم ابتدایی

۳۶۹ – طرح درس سالانه هدیه های آسمانی دوم ابتدایی

طرح درس های قرآن دوم ابتدایی :

۱۲۱۴ – طرح درس روزانه قرآن دوم ابتدایی درس الف کوچک ، سکون (درس اول )

۱۲۱۵ – طرح درس روزانه قرآن دوم ابتدایی درس تشدید ، اتصالات(درس دوم)

۱۲۱۶ – طرح درس روزانه قرآن دوم ابتدایی درس سوره حمد(درس سوم )

۱۲۱۷ – طرح درس روزانه قرآن دوم ابتدایی درس سوره ناس (درس چهارم )

۱۲۱۸ – طرح درس روزانه قرآن دوم ابتدایی درس سوره فلق(درس پنجم)

۱۲۱۹ – طرح درس روزانه قرآن دوم ابتدایی درس سوره توحید(درس ششم)

۱۲۲۰ – طرح درس روزانه قرآن دوم ابتدایی درس سوره نصر(درس هفتم)

۱۰۲۸ – طرح درس روزانه قرآن دوم ابتدایی درس همزه

۱۰۳۲ – طرح درس روزانه قرآن دوم ابتدایی درس سوره کوثر(درس هشتم )

۱۰۳۱ – طرح درس روزانه قرآن دوم ابتدایی درس آموزش سوره سوره عصر(درس نهم)

۱۲۲۱ – طرح درس روزانه قرآن دوم ابتدایی درس سوره فیل و سوره ماعون(درس دهم)

۱۲۲۲ – طرح درس روزانه قرآن دوم ابتدایی درس سوره کافرون(درس یازدهم)۱۰۲۹ – طرح درس روزانه قرآن دوم ابتدایی درس سوره انشراح(درس دوازدهم)

۱۲۲۳ – طرح درس روزانه قرآن دوم ابتدایی درس سوره تین(درس سیزدهم)

۱۰۳۰ – طرح درس روزانه قرآن دوم ابتدایی درس آموزش سوره قدر(درس چهاردهم)

۱۸۲ – طرح درس بخورید و بیاشامید قرآن دوم ابتدایی

۱۳۳۸ – طرح درس سالانه قرآن پایه دوم ابتدایی

 طرح درس های سالانه دوم ابتدایی :

۲۴۷ – طرح درس سالانه هنر دوم ابتدایی

۳۵۳ – طرح درس سالانه ریاضی پایه دوم ابتدایی

۳۵۵ – طرح درس سالانه کتاب علوم دوم ابتدایی

۳۶۹ – طرح درس سالانه هدیه های آسمانی دوم ابتدایی

۱۳۳۸ – طرح درس سالانه قرآن پایه دوم ابتدایی

۱۳۳۹ – طرح درس سالانه فارسی پایه دوم ابتدایی

طرح درس تربیت بدنی دوم ابتدایی :

۲۴۸ – طرح درس تربیت بدنی دوم ابتدایی درس مهارت پرتاب کردن

۵۵۸- طرح درس تربیت بدنی دوم ابتدایی مهارت دویدن و چابکی

توجه :

همچنین لیست بروز شده طرح درس های پایه دوم ابتدایی را از صفحه زیر ببینید ( بر روی لینک زیر کلیک کنید ) :

لیست طرح درس های پایه دوم ابتدایی

همچنین لیست بیش از ۲۵۰۰  طرح درس از همه پایه ها را از صقحه زیر ببینید و به همکاران اطلاع دهید. ( بر روی لینک زیر کلیک کنید ) :

لیست کلیه طرح درس ها

توجه :

همچنین شما فرهنگیان گرامی می توانید تحقیقات اقدام پژوهی ، گزارش تخصصی ، درس پژوهی ، تجربیات ارتقای شغلی ، طرح جابر  و مقالات پرسش مهر مورد نیاز خود را از لینک های زیر تهیه نمائید 🙁 سایت علمی و پژوهشی آسمان ) بر روی هر لینک کلیک نمائید :

طرح درس علوم

    نظرات بسته شده اند