ناتالی وود علت مرگ


ناتالی وود علت مرگ

بازگشایی پرونده مرگ راز آلود و مشکوک «ناتالی وود» پس از ۳۵ سال بیش از ۳۵ سال پس از مرگ مشکوک و رازآلود ناتالی وود، یکی از بزرگ ترین و مشهورترین بازیگران زن تاریخ سینما، بار دیگر داستان مرگ او در سال ۱۹۸۱ به تیتر اول رسانه ها بازگشت. روز پنج شنبه گذشته خبر رسید […]


بازگشایی پرونده مرگ راز آلود و مشکوک «ناتالی وود» پس از ۳۵ سال

بیش از ۳۵ سال پس از مرگ مشکوک و رازآلود ناتالی وود، یکی از بزرگ ترین و مشهورترین بازیگران زن تاریخ سینما، بار دیگر داستان مرگ او در سال ۱۹۸۱ به تیتر اول رسانه ها بازگشت. روز پنج شنبه گذشته خبر رسید که مقامات پلیس شهر لس آنجلس اعلام کرده اند که شاهدی جدید پس از بازگشایی پرونده غرق شدن ناتالی وود در سال ۲۰۱۱ داستانی متفاوت از آن چه تاکنون گفته شده را در مورد ساعات پایان زندگی ناتالی وود بیان کرده است. بدین ترتیب با توجه به اظهارات این شاهد مقامات پلیس به این نتیجه رسیده اند که مرگ ناتالی وود مشکوک بوده و همسر سابق او رابرت واگنر که اکنون ۸۷ سال سن دارد را مظنون اصلی و کسی که انگیزه ای برای قتل داشته قلمداد کرده اند.

ناتالی وود که بود؟

ناتالی وود بازیگری بود که در دوران کودکی با بازی در فیلم کلاسیک «معجزه در خیابان سی و چهارم» (Mi acle o 34 h S ee ) با بن مایه عید کریسمس در سال ۱۹۴۷ به شهرت رسید. سپس وی در سن ۱۶ سالگی برای بازی در فیلم «شورش بدون دلیل» ( Rebel Wi hou a Cause) در کنار جیمز دین به شهرت بیشتری دست یافته و نامزد دریافت جایزه اسکار شد. بعد از آن بود که ناتالی وود با بازی در دو فیلم موزیکال به نام های «داستان وست ساید» (Wes Side S o y) و «کولی» (Gypsy) به یک ستاره بزرگ تبدیل شده و برای بازی در فیلم های «شکوه علفزار» (Sple do i he G ass) و «عشق با بیگانه کامل» (Love wi h he P ope S a ge ) نامزد دریافت حایزه اسکار شد. روی هم رفته وی در سال ۱۹۶۳ و در حالی که تنها ۲۵ سال سن داشت سه جایزه معتبر را بدست آورد.

به لطف بازی های بی نقص و زیبایی خیره کننده اش، ناتالی وود یکی از محبوب ترین و تحسین شده ترین بازیگران دوران خود بود. بسیاری او را اولین و بهترین جانشین برای الیزابت تیلور می دانستند. اما در همان دوران ازدواج او با دیگر بازیگر سرشناس آن دوران یعنی رابرت واگنر با مشکلاتی همراه بود. این دو در سال ۱۹۵۷ ازدواج کرده که در آن زمان وود تنها ۱۹ سال داشت و از همسر خود حدود ۸ سال جوان تر بود. این دو بازیگر بسیار سرشناس در سال ۱۹۶۲ از هم جدا شده و در سال ۱۹۷۲ بار دیگر رابطه خود را از سر گرفتند. این دو تا سال ۱۹۸۱ و مرگ ناگهانی و مشکوک ناتالی در کنار هم ماندند.

مرگ ناتالی وود چگونه اتفاق افتاد؟

در شامگاه ۲۸ نوامبر ۱۹۸۱، ناتالی وود همراه با واگنر و کریستوفر واکن، همبازی اش در فیلم «مکاشفه مغزی» (B ai s o m) در یک سفر دریایی با قایق به جزیره سانتا کاتالینا کمی دورتر از ساحل کارولینای جنوبی رفته بودند. چیزی که بعد از رسیدن آن ها به این جزیره اتفاق افتاد برای دهه ها در هاله ای از ابهام باقی مانده است و جنازه ناتالی وود صبح روز بعد توسط مقامات پلیس کشف شد. علت مرگ غرق شدن ناگهانی اعلام شد اما کالبدشکافی کبودی هایی را روی بدن و مقدار زیادی الکل را در خون او شناسایی کرد که مرگ او تنها در اثر غرق شدن ناگهانی را دچار تشکیک می کرد.

بزودی آه و افسوس از مرگ این بازیگر سرشناس جای خود را به حدس و گمان در مورد علت مرگ او داد. همه از خود می پرسیدند که دقیقاً چرا ناتالی وود درگذشته است. وقتی که یک ستاره زیبای هالیوود با شکمی پر از مشروبات الکلی با لباس خواب روی عرشه یک قایق تفریحی چند میلیون دلاری می رود و ناگهان سکندری خورده و در آب غرق می شود و همزمان شوهر بازیگر او بی توجه چند قدم آنطرف تر با همبازی زنش به خوشگذرانی مشغول است بدون شک مردم به این ماجرا مشکوک شده و دنبال چیزی فراتر از یک مرگ معمولی و طبیعی می گردند.

وی چند وقت قبل از این ماجرا در مصاحبه ای چنین گفته بود:” من تا سرحد مرگ از آب ترس دارم. کمی شنا بلدم اما از آبی که تاریک است به شدت می ترسم”.  این حادثه تا سال ۲۰۱۱ به عنوان یک حادثه طبیعی طبقه بندی شده و کسی به چشم پرونده قتل به این موضوع نگاه نکرد تا این که پرونده بازگشایی شد. در آن زمان مقامات رسمی اعلام کردند که واگنر مظنون نیست. سال بعد در پرونده گواهی قتل او تغییراتی ایجاد شده و علت مرگ او «غرق شدن و دیگر فاکتورهای قطعی نشده» درج گردید.

چرا اکنون واگنر مظنون اصلی است؟

به گفته بازرس کلانتری لس آنجلس کانتی، شاهدان جدیدی به این اداره آمده و اطلاعاتی ارایه داده اند که مرگ ناتالی وود را مشکوک ساخته است. با توجه به اینکه اظهارات واگنر در مورد اتفاقات شب مرگ ناتالی وود دچار تغییراتی شده و وی اظهارات متناقضی داشته، کارآگاهان با توجه به این شواهد تازه به او مشکوک شده اند.

یکی از مقامات این کلانتری در این مورد چنین گفته است:” با توجه به تحقیقاتی که در ۶ سال اخیر روی این پرونده انجام داده ایم، به نظر من او واگنر بیشترین انگیزه را برای قتل داشته است. منظورم این است که اکنون می دانیم او آخرین کسی بوده که قبل از ناپدید شدن ناتالی همراه او بوده است. به نظر من جزییاتی که او در مورد این ماجرا می گوید با اظهارات دیگر شاهدین مطابقت زیادی ندارد. او به طور مرتب داستان را با کمی تغییر بازگو می کند و نسخه بازگو شده او از اتفاقات قابل قبول نیست”.

واگنر درباره اتفاقات آن شب چه گفته است؟

واگنر در سال ۲۰۰۸ در کتاب خاطرات خود در این باره نوشته است که وی و واکن آن شب با هم جروبحث داشته اند  و سپس وود ناپدید شده و واکن نیز قبل از همه به رختخواب رفت. وی ادعا می کند که تنها بعد از آرام شدن متوجه ناپدید شدن ناتالی و قایق نجات شده است. وی در طول تمام بازجویی های خود این ادعا را تکرار کرده و گفته که هیچ نقشی در مرگ همسر خود نداشته است.

ادعای جدید دختر مایکل جکسون؛ پدرم به قتل رسیده

یک سال از مرگ جرج مایکل گذشت؛ دلیل فوت این هنرمند چه بود؟

زیباترین زنان قرن بیستم که هنوز هم بسیار جذاب به‌نظر می رسند

ناتاشا گرکسون واگنر، دختر ناتالی وود، این اظهارات را که رابرت واگنر، پدر ناتنی اش در مرگ مادرش دست داشته، با خشم تقبیح کرده است.

ناتالی وود درسال ۱۹۸۱ پس از گذراندن تعطیلات آخر هفته در یک کشتی تفریحی با واگنر و دوست مشترکشان، کریستوفر واکن، غرق شد. در سال ۲۰۱۱ اداره پلیس ناحیه لس آنجلس به دنبال شهادت ناخدای کشتی که گفت در شب واقعه شنیده بوده ناتالی وود و رابرت واگنر با یکدیگر دعوا می کرده اند، پرونده درگذشت ناتالی وود را مجددا گشود.

در سال ۲۰۱۸ نیز پلیس علت مرگ خانم وود را به «غرق در آب به علل ناشناخته» تغییر داده و از رابرت واگنر به عنوان «فرد مهم» پرونده یاد کرد.

خانم گرگسون واگنر در بخشی از تبلیغ یک مستند که درباره مادرش ساخته شده، از ناپدریش دفاع کرد.

Read Mo e

This sec io co ai s eleva efe e ce poi s, placed i (I e ela ed ode field)

او به مجله «پیپل» گفت: «این موجب خشم و کاملا غیرقابل قبول است که دیگران چنین داستانی در مورد پدرم و شبی که مادرم درگذشت ساخته اند. می دانم اگر مادرم ناراحت بود، او (واگنر) جانش را برایش می داد. این را می دانم همانطور که اسمم را می دانم (کاملا از آنچه می گویم مطمئنم).» 

دراین مستند که عنوان «ناتالی وود: آنچه برجای مانده» را بر خود دارد، رابرت واگنر وقایع شبی را که به مرگ همسرش منجر شد بیاد می آورد. او می گوید همراه با وود و واکن درباره این که آیا همسرش باید حرفه هنرپیشگی را رها کرده و روی خانواده اش تمرکز کند، صحبت می کرده اند.

واگنر مدعی است در مقابل اظهارات واکن که از وود می خواسته به هنرپیشگی ادامه دهد، با خشم واکنش نشان داده و با «شکستن یک بطری شراب» به واکن گفته در کار آن ها دخالت نکند. 

واکن اما همواره از اظهار نظر علنی از شرایط حاکم بر درگذشت وود خودداری کرده و تنها در سال ۱۹۸۶ به یک مصاحبه گر گفت: «او (ناتالی وود) در دقایقی که او در خواب بوده «در آب افتاده و غرق شده است.»

گرگسون واگنر که در فیلم هایی چون «شاهراه گمشده»، «وفاداری عمیق» و فیلم های اصلی «بافی، قاتل خون آشام ها» بازی کرده، همچنین کتاب جدیدی در مورد مادر و ناپدریش تحت عنوان «بیشتر از عشق عاشق ناتالی بودم» نوشته است. او می افزاید: «هیچکس در دنیای من درعشق پدرم نسبت به مادرم و رنجی که از مرگش برد، تردید نکرد.»

© The I depe de

ناتالی وود علت مرگ

    نظرات بسته شده اند